Etikete göre gösterilenler vosvos kafe

Pazartesi, 02 Şubat 2015 00:12

Kayseri'de Vosvos Kafe Açıldı

KAYSERİ'de Volkswagen 1303 VW modeli (vosvos), otomobil tutkunlarından 28 yaşındaki Tuğçe Dağdelen, tasarımı ile malzemelerinin tamamına yakını otomobil parçalarından oluşan kafe açtı. Kafede 8 ayaklı örümcek vosvos ise büyük ilgi çekti.

vosvosörümcek

Merkez Kocasinan ilçesi Tarsus Sokak'ta açılışı yapılan kafenin, masaları otomobil lastiğinden, sandalyeleri ise, otomobil koltuğundan oluşuyor. Tamamına yakını otomobil parçalarından oluşan, kafede en çok dikkat çeken ise, 8 demir direkle desteklenen ve yaklaşık 2,5 metre yükseklikte duran, örümcek vosvos oldu. Kafeye gelen müşteriler, Türkiye'de ilk olan örümcek vosvosun önünde, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Vosvos Kayseri ile Vostdost kulübü üyelerinin de, yaklaşık 60 Volkwagen 1303 VW otomobilleriyle katıldığı açılışa, vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Tuğçe Dağdelen, 2006 yılında, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı. İzmir'den Kayseri'ye gelen Dağdelen, üniversite okuduğu yıllarda okul harçlığını çıkarmak için kafelerde çalışmaya başladı. Bu süre zarfında kazandığı parayı biriktiren Dağdelen, çocukluğundan beri hayranı olduğu vosvoslardan birini 2010 yılında satın aldı. İlerleyen zamanlarda, giderek okuldan uzaklaşan Dağdelen, kendini tamamen iş hayatına verdi. Çevresinden de aldığı destekle kafe açmaya karar veren Dağdelen, biriktirdiği parayla hayalini kurduğu vosvos kafeyi açtı. Türkiye'de başka örneği olmadığı için, tasarımını yaparken zorlandıklarını belirten Dağdelen, hayalinin gerçekleştiğini söyledi. Vosvos'un kendileri için yaşam tarzı olduğunu ifade Tuğçe Dağdelen, şöyle konuştu:

"Vosvos kulübünün içinde 4 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Daha önce de kafe sektöründe çalıştığım için, aklıma böyle bir fikir geldi. Kendi yerimiz olsun istedik. Konsept olarak da, vosvos olsun diye düşündük. Örümcek Volkwagen'i de, ilgi çekmesi amacıyla yaptık. Yurt dışında çekilmiş bir fotoğrafta gördük. 'Biz de yapabilir miyiz?' diye düşündük. Bazı planlar yaptık. Hayaldi gerçek oldu diyelim onun için. Çünkü, işin en zor kısmı oydu ve Türkiye'de başka örneği olmadığı için tasarımını yaparken biraz zorlandık. Masalarımız, araba tekerleğinden, koltuklar gerçek araba koltuğundan ve barımız, tamamen Volkswagen marka aracın T2 modelinden yapıldı. Hatta gelen misafirlere ikram ettiğimiz kuru pastalarımızı da kaplumbağa şeklinde yaptık. Ufak tefek eksikliklerimiz kaldı. Onları da, herhangi bir aksilik çıkmazsa, bu hafta içinde tamamlarız. Kafemiz, sadece vosvosçulara özel değil, yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Bu bizim yaşam tarzımız, insanlara da bunu sevdirmeye çalışıyoruz. Biz çok seviyoruz, sevmeyen olduğunu da düşünmüyoruz."

Kategori Vosvos Haberleri