Etikete göre gösterilenler etkinlik

Cumartesi, 29 Haziran 2013 14:03

3.Balkan Bus Buluşması

AVD(Anatolia Vosvos Derneği) tarafından 6.sı düzenlenecek olan Bus Buluşması bu sene aynı zamanda 3.Balkan Bus buluşmasına da ev sahipliği yapıyor.

Kırklareli ilinin güzel bir bölgesi olan İğneada da 4-7 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.Yurt dışından bu etkinliğe yaklaşık 50 araçlık bir konvoy beklenmekte.Bulgaristan sınırına yakın olan bu güzel sahil bölgesinde denize yakın bir etkinlik sizleri bekliyor.Daha detaylı bilgi için AVD'nin oluşturduğu şu siteyi inceleyebilirsiniz;

http://www.balkanbusmeeting.com/?lang=TR

 

Kategori Vosvos Haberleri
Etiketler
Perşembe, 11 Nisan 2013 21:53

ADAWOS'dan anlamlı etkinlik

Sakarya Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi ile Sakarya Woswos Grubu'nun,14 Nisan Pazar günü Dünya Otizm farkındalık çalışmaları kapsamında bir araya geliyor.
Vosvos şenliği adı altında buluşacak ADAWOS grubu saat 13.00'te başlayan programla Özel Eğitim Uygulama Okulundan Atatürk Bulvarı'nda kadar şehir turu atacak.

Otizme dikkat çekmek ve otizmli çocukların da bu toplumda yaşadığının fark edilmesinin amaçlandığı 14 Nisan Pazar Günü Saat 14.00'de Kent Meydanı'nda düzenlenecek Woswos Şenliği'ne tüm Sakarya halkı davet edildi.

Etkinlik linki;
https://www.facebook.com/events/567562933264605/

Kaynak;
http://www.sakaryacark.com/haber/woswoscular-bulusuyor_h1458.html

Kategori Vosvos Haberleri
Etiketler
Çarşamba, 09 Mayıs 2012 14:54

Bus Buluşması Orhangazi'de

Türkiye’deki buslar (Volkswagen minibüsler/karavanlar) ve Vosvoslar mutlaka yılda bir kez bir araya geliyorlar. Yurtdışındaki birçok ülkede gerçekleşen festivallerle benzer özellikler taşıyan, ama içerisindeki aktivitelerle farklı bir noktada olan Türkiye’deki Bus Buluşması’nın bu yıl beşincisi gerçekleşiyor.

Bugüne kadar dört farklı noktada bir araya gelen klasik Volkswagen sevdalıları bu yıl da yine farklı bir yerde, Orhangazi – İznik Gölü Kıyısı’nda olacaklar. Mevcut kayıtlara ve geçmiş yıllardaki tecrübelere dayanarak bu yıl 200’e yakın aracın, 500 dolayında kişinin alana giriş yapması bekleniyor.

Bu yıl ilk kez Yunanistan’dan katılımcılar da buluşmada yer alacaklarını belirterek kayıtlarını yaptırdılar. Bu katılım gerçekleşirse buluşma kendiliğinden ‘Uluslararası’ boyut nın rengârenk olacak şüphesiz…

Yılda sadece bir kez gerçekleşen bu özel gün için araçlarını hazırlayanlar, buluşmada bir araya gelip hasret giderenler, ortak masa kuranlar görülmeye değer. Dile kolay sadece bu buluşma için yollara düşülüyor.

Buluşmada Türkiye’deki tüm dernek ve oluşumlara açık stand alanları ve ikinci el parça paylaşım alanı yanı sıra tavla turnuvası, hatıra piyangosu, kamp ateşi, ritm atölyesi, İznik Gölü kıyısında bisiklet turu ve canlı müzik gibi aktiviteler de her yıl olduğu gibi bu yıl da olacak.

Anatolia Vosvos Derneği, başını çektiği 5. Geleneksel Bus Buluşması’na katılımınızı bekliyor.

www.busbulusmasi.com

12-13 MAYIS 2012 ORHANGAZİ – İZNİK GÖLÜ KIYISI

İletişim: havasogutmali@gmail.com – Dursun Caymaz – 535 252 56 35

Kategori Vosvos Haberleri
Etiketler