Etikete göre gösterilenler kanser

Perşembe, 21 Nisan 2016 21:32

Kanserli Çocuklar İçin Vosvos Turu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi ve Eskişehir Vos 26 Kulübü iş birliğiyle düzenlenen organizasyonda, kanser tedavisi gören çocuklara moral olması ve kansere dikkat çekmek için vosvoslar ile şehir turu yapıldı.

Rengarenk vosvoslar, etkinlik öncesi süslenerek hastane bahçesine getirildi. Kentte tur atan çocuklar, vosvoslar ile gezerek moral buldu.

Eskişehir Vos 26 Kulübü Başkanı Murat Özdemir, geçen yıldan itibaren 14 sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

kanser tedavisi goren cocuklara vosvos turu

Çocukların yüzündeki tebessümün paha biçilemez olduğunu vurgulayan Özdemir, şöyle konuştu:

" 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için böyle bir organizasyon düzenledik. Onların moral bulması için elbette bizlere de görev düşüyor. Sabah saatlerinde öncelikle hastane servisi odalarının süslemesini tamamladık. Araçlarımızı süsledik ve çocuklarımıza şehir turu attırarak, keyifli zaman geçirmelerini sağladık. Amacımız, bir nebze olsun moral verebilmek ve kansere dikkat çekmekti."

Merkezde tedavi gören Elif Gündüz'ün annesi Nesrin Gündüz ise bu tür organizasyonlarda çocukların çok mutlu olduğunu dile getirerek, etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

kanser tedavisi goren cocuklara vosvos turu 001

Vosvosların gün geçtikçe daha fazla dikkat çekmesi ile klüpler ve derneklerin böyle sosyal projeler yapmaları önem arz etmekte. Vos 26 klübüne bu duyarlı etkinlik için teşekkür ederiz.

Kategori Vosvos Haberleri