Çarşamba, 22 Haziran 2016 13:54

22 Haziran Dünya Vosvos Günü

Yazan
Öğeyi Oyla
(19 oy)
22 Haziran Dünya Vosvos Günü - 3.1 out of 5 based on 19 reviews

Dünya Vosvos Günü

Dünya vosvos günü klüpler ile görüşülerek birkaç yıl zorlu bir çalışma ardından sonuçlanmıştır.Alexander Gromow'un bir fikri vardı ve bunu uluslar arası yapmaya odaklandı.

1995 yilinin 22 Haziran tarihinden itibaren tüm 22 Haziranlar,  bu sevgili, çekici ve kullanisli arabayi kutlamak icin “Dünya VW-Beetle günü olarak benimsenmistir.

Neden 22 Haziran 22 Haziran 1934 tarihinde Alman Ulusal Otomotiv Sektörü Federasyonu ve Dr. Ferdinand Porsche arasinda bir sözlesme imzalanmistir. Bu sözlesmeye göre Mühendis Ferdinand Porsche’ye ait sirket Volkswagen’i gelistirecek ve on ay içinde ilk prototipi sunacaktir.  O gün, Volkswagen efsanesinin basladigi gündür, o gün her seyin baslangic baslangic günüdür. Dünya capinda bir tarih seçilecegi için,  iklim kosullari da göz önünde bulundurulmalidir.  Haziran ayinda kuzey yarimküredeki iklim ve hava kosullari böyle bir kutlama için müsait olmakla beraber, güney yarimküredeki hava kosullari da buna uygundur. Bu sebepler de 22 Haziran tarihinin secilmesinde rol oynamistir.

Bununla amaçlanan nedir? Dünyanin en cok satan, “Yüzyilin Arabasi” seçilen, binlerce sevenin en degerli mülkü olan bu arabayi kutlamak için sabit bir tarih secilmesi amaclanmistir.

Bu tarih neden Bad Camberg’de düzenlenen 5. Uluslararasi Klasik-VW Bulusmasinda açiklandi? Bu organizasyona gelen gelmeyen herkes buna asinadir, dünya capindaki VW-Beetle hayranlarinin önemini bilir. Süphesiz, bu organizasyon, klasik ve özgün Volkswagen arabalarin bulustugu dünya capinda örnek teskil edecek bir organizasyondur. Dünya capindaki bütün Beetle hayranlarinin katilimi söz konusudur. Dünyanin her kösesinden dergiler bu organizasyonla ilgili makaleler yayinlarlar. Bütün bu faktörler sebebiyle Bad Camberg’deki bu organizasyon, “Dünya VW-Beetle Günü”nü piyasaya tanitmak için ideal bir arka fon olusturmaktadir.

Bu tarih resmi bir tarih olmayacak. Zaten yetlililerin onayina da gerek yok. Bu daha cok hobimiz olan bu otomobili anacagimiz bir anma günü olacak.  Sizin onayiniz ve desteginiz bu günü gercege cevirmek icin yeterlidir.

WierschLottermannGromowTorta AVC

 

Vosvosun yan ve arka camlarına asabileceğiniz dosyayı indirmek için tıklayın.

Çeviri: Damla ATAMER

Okunma 10918 defa
Yorum ekle