× Üyelerimiz

Vosvos alacağım ama sorularım var.

10 yıl 6 ay önce - 10 yıl 6 ay önce #961 Yazan: erenimo06
Vosvos alacağım ama sorularım var., erenimo06 tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar bu hafta iyi bildiğim bir arkadaşımdan sorunsuz bir araç alacağım 74 model 1303s. Ancak her aracın ufak tefek sıkıntıları olabilir bunu göz ardı etmeden önce size danışmak istediğim asıl konu şu. Araç Ankara'da ben ise Afyon'da yaşamaktayım ve bildiğiniz üzre burada Ustası yok bu aracın. Volkswagen servisi var ama bir sorun olduğunda yardımcı olabileceklerini sanmıyorum yada ummuyorum öyle diyelim.Afyon sanayisi zaten iptal sağlam araba arzalı çıkar oradan.Birde araç için tavsiyeleriniz nelerdir şunlara baktır diyebileceğiniz.
Teşekkürler şimdiden. Ve herkese vosdostuyla iyi yolculuklar dilerim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 6 ay önce #962 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Vosvos alacağım ama sorularım var. konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Aramıza hoş geldiniz.Şimdiden hayırlısı olsun.

Sıkıntısız bir vosvos ise yolculuğa çıkmadan önce yapılacak birşey yok :) Ancak bakım yapmak isterseniz ateşleme sisteminin bakımını yaptırın.Platin meksefe tevzi makarası distirbütör kapağıı buji kablosu buji ve bobini değiştirebilir çıkanları yedek olarak yanınızda taşıyabilirsiniz.Yağ değiştirip 3000 de bir yağını değiştirdiğinizde uzun süre sizi idare edecektir.Gaz teli ve debriyaj telide değiştirirseniz yolda kalmanız için ekstrem arızaların çıkması gerekir :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: erenimo06

10 yıl 6 ay önce #963 Yazan: erenimo06
erenimo06 tarafından Vosvos alacağım ama sorularım var. konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim cevabınız için ancak ;
2. soruma da bir cevap alabilirsem ne mutlu bana Afyon gibi bir memlekette bu aracın bir arza sonucu yatması beni harap eder buna karşı önlemlerim ne olmalı ?

10 yıl 6 ay önce #964 Yazan: VosVos
Açıkcası motor arızası ancak yatmasına sebep olur.Motor ise yatak sarar ise çalışmaz hale gelir.Bunu engellemek için vosvosun yağını sıklıkla kontrol etmelisiniz,motoru zorlamadan kullanmalısınız.Sanayide bir araştırma yapın.İlla ki eskiden de olsa vosvos motoru yapmış bir usta vardır sanayide.Yoksa bile yakın yerlerde (izmir-ankara) gibi ustalar var.

10 yıl 6 ay önce #965 Yazan: erenimo06
erenimo06 tarafından Vosvos alacağım ama sorularım var. konusunda yanıtlandı
Çok teşekkürler umarım herkes sorunsuz biner.Birde hidrolik direksiyon yaptırmayı tavsiye eder misiniz ?

10 yıl 6 ay önce #966 Yazan: VosVos
Maalesef böyle bir imkan yok.75 yılında kremayer direksiyon sistemi var ancak hidrolik değil kastınız bu ise tabi ki avantajlı ve güzel bir sistem ancak hem temin etmekte sıkıntı yaşarsınız hem de montajında.

10 yıl 6 ay önce #984 Yazan: Bedevixus
Bedevixus tarafından Vosvos alacağım ama sorularım var. konusunda yanıtlandı
Arkadaşım çoğu ilde bu arabanın motor ustası mevcuttur bu konuda sıkıntın olmasın. Motordan korkulacak çok birşey yok zaten basit bir motor fakat ilk öğrenirken biraz karmaşık gelebilir. Sonra eğer motorla ilgileniyorsan şahsi olarak elinde yapboz olur. ;) Benim canım sıkılır bazen söker takarım bişilerini baya zevk duyuyorum, kocaelinde kemal usta var sağolsun ondan çok şey öğreniyorum sözünden çıkmıyorum. :)) Senin bakman gereken en en en en önemli şey çürükleri. BU ARABANIN HERŞEYİYLE BAŞA ÇIKILIR FAKAT ÇÜRÜĞÜYLE ASLA, HELE Bİ DE ADAM AKILLI KAPORTA USTAN YOKSA!!! Kimse bu arabanın çürüğüyle uğraşmak istemiyor, uğraşırım diyenler de çürük yeri taşlayıp direk macunu basıyor 1-2 seneye varmadan bi bakıyorsun kabarmış patlamış çatlamış vs. Bir de aracın motor ve şase numarasına çok dikkat et, şase numarasının iki yanında yıldız olması gerekir bunu unutma. Yoksa belki araç önden arkadan birleştirilerek yapılmış bir araç bile olabilir, kimseye de güvenme. Başımıza bir musibet geldi ki sorma ondan bunu ısrarla dile getiriyorum.

Sn. admin zaten herşeyi güzelce açıklamış kendisine teşekkür ediyoruz. Unutma ki sonradan yapacağın orjinali haricindeki çoğu şey düzen tutmayabilir. Hayırlı olsun..
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos, erenimo06

Geliştiren: Kunena forum