× Sohbet

Hurda Teşviği 2014

10 yıl 7 ay önce #843 Yazan: esef
hurda, esef tarafından oluşturuldu
selam ben vosvos almak istiyorum, çok araştırdım.ama aklıma arkadaşlarımdan duyduğum bazı şeyler takılıyor.bende siz danışayım dedim:) ocak ayında yeni bir yasa çıkacağı söyleniyor ve 90 modelin altındaki araçlar, trafikten çekilecek deniyor.eğer hurda olarak verilmezse de koleksiyon aracı olarak gösterilip vergisi de ona göre düzenlenecekmiş.ben öğrenci olduğum için beni çok zorlayabilecek bir şey olabilir.bunun için merak ettim, acaba sizin bir bilginiz var mı bu konuda?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 7 ay önce #844 Yazan: VosVos
VosVos tarafından hurda konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Açıkçası böyle bir yasa hakkında henüz bir bilgi yok,hurda yasası hep çıkıyor ve çıkacaktır...Ancak hurdaya ayırmak zorunlu olamaz.
Vergileri arttırılabilir Avrupa birliği yasaları gereği zira orada eski araçlar daha fazla vergi vermektedir.Bu konuda ne desek yalan olur :)

10 yıl 7 ay önce #847 Yazan: esef
esef tarafından hurda konusunda yanıtlandı
bende biraz ondan korkuyorum :) çünkü 40 yıllık araçlar bunlar eğer vergiler artarsa çok yüksek olur mu acaba? hurda haberini okumuştum ama vergilendirme sistemi hakkında hiç bi bilgi yok yada ben bulamadım. ama yinede teşekkürler

10 yıl 7 ay önce #848 Yazan: VosVos
VosVos tarafından hurda konusunda yanıtlandı
Açıkçası gülü seven dikenine katlanıyor biraz :) T2 sahiplerinin çoğu senede 1000 lira üzerinde devlete para veriyor,ama hala kullanıyorlar...
Vosvosların çoğu senede kullanıcısına ortalama 1500TL'ye yakın masraf çıkarıyor ancak kullanmaya devam ediyorlar...Tabi ki alım satım yapan,sıkılıp satan insan sayısı da az değil.Şu an Türkiye'nin en çok ziyaretçisi olan 2.el sitesinde yaklaşık 600 adet vosvos satılık! :)
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: hsi66, esef

5 yıl 3 ay önce #2586 Yazan: vosvoscubaha
vosvoscubaha tarafından hurda konusunda yanıtlandı
1000 lira vergi gene iyi para. Şu an o bile ne kadar arttı zamlarla birlikte.

Geliştiren: Kunena forum