× Motor Şanzıman Mekanik

Motor tekleme sorunu

8 yıl 1 ay önce #2176 Yazan: kaanercann
Motor tekleme sorunu, kaanercann tarafından oluşturuldu
Merhaba
Benim aracım 1974 1200cc
Şöyle bi sorunla karşılaşıyorum rölantide çalışırken pek bi sıkıntı yok gibi ama vitese takıp hareket edince biraz gaz verdiğimde motor boğuluyo ve nefes almaya çalışıyo gibi bi tepki veriyo. Gazı kesip sonra tekrar gaz alıyo felan ama toplaması çok uzun sürüyo motor rölantide baya bi çalıştıktan sonra denedim yine aynı sorum devam ediyor.

Karabüratörü temizledim ama herhangi bir değişme olmadı. Ama şundan olabilir diye düşünüyorum Karabüratörün içindeki kapakçık gibi olan şey tam görevini yapmıyor galiba gaz verince tepki vermiyor.

Bujilerde de bir sıkıntı yok gibi.

Araç plakasız daha farklı bir araç trafikte kullanılmıyor. O yüzden ustaya götürmek en son çarem. Baskı balata bitiyo galiba ama ondan böyle bir sorun olacağını sanmıyorum pek.

Teşekkürler şimdiden.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

8 yıl 1 ay önce #2181 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Motor tekleme sorunu konusunda yanıtlandı
Eğer LPG yok ve benzinde yapıyor ise bu sorunu, işeme memesi dediğimiz, ilk hareket esnasında karbüratörden anlık olarak benzin atmaya yarayan meme çalışmıyor olabilir.Onun çalışmasını sağlayan bir pompa vardır,yırtılmış olabilir yada pislik gelmiş olabilir.Karbüratörü söküp temizleyip gerekiyorsa vakum pompasını yenilemek gerekir.

8 yıl 4 hafta önce #2188 Yazan: kaanercann
kaanercann tarafından Motor tekleme sorunu konusunda yanıtlandı
Öncelikle cevap için teşekkürler.

Karbüratörü temizledim, meme de de sorun yok onuda kontrol ettim bugün benzin pompası aldım onu değiştircem eğer tekrar düzelmez ise vakum Pompası dediğinizi şeye de bakarım. Vakum Pompası hangisi oluyor. Karbüratörüm 28 pict 2

Teşekkürler

8 yıl 4 hafta önce #2189 Yazan: VosVos
Vakum pompası resimde ki 21 numara.Karbüratörüne göre uygun olanını almalısın büyük-küçük gibi farklılıklar olabiliyor.
Resimde 16 numaralı memeyi temizlemelisin.
Eğer bu iki parçada düzgün ise karbüratörünü ayarlaman gerekmekte.Bi karbüratörcüye göstermende fayda olacaktır :)

Ek dosyalar:
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Mrtshn201

7 yıl 7 ay önce - 7 yıl 7 ay önce #2276 Yazan: meritokrat
meritokrat tarafından Motor tekleme sorunu konusunda yanıtlandı
Merhabalar,

Tam ihtiyacım olan konu, bir anda anlamadığım bir şekilde araç teklemeye başladı arkadaşın bahsettiği gibi durum artık Sebahatim de olmaya başladı. Ne yapmam gerekiyor uzak bir yerdeyim ustama gösterme gibi bir şansım şuan itibariyle yok,

teşekkür edeirm.

7 yıl 7 ay önce #2277 Yazan: VosVos
Yukarıda verdiğimiz bilgileri kontrol edebilirsiniz ancak sadece karbüratörden olabilecek bir sorun değil,platin meksefe buji gibi noktalarıda kontrol etmelisiniz.

Geliştiren: Kunena forum