× Motor Şanzıman Mekanik

Beyaz duman atması

8 yıl 8 ay önce #2057 Yazan: KyO
Beyaz duman atması, KyO tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaslar, bugun basima gelen bir sikinti ile ilgili bir soru danismak istiyorum.

3 yildir bahcede yatmis bir 1974 model bir vosvos aldim.Cekici ile tamirciye goturdum tamirci yakit deposunu temizledi motorun tum genel bakimlarini yapti ve motor ile ilgili hicbir sikinti olmadigini belirtti ve bu sekilde aracima bindim.6 ay once revizyon karari aldim ve araci komple yeniledim ve motor indirildi.Aracin motoruna bakim yaptirdiktan en fazla 50km sonra motoru indirttim revizyon icin ve gecenler de motor bindirildi bakimlari yapilarak.

Fakat usta motorun bir sikintisi oldugunu soyluyor ama daha 50 km once bir sikintisi yoktu.Simdi gaza yuklenildigi zaman beyaz duman atiyor ben bi anlam veremedim.Tamirci ise aracin hararet yaptigini soyluyor bana pek mantikli gelmedi, ne yapmam gerek sizce.? Fikirlerinizi almak istiyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

8 yıl 7 ay önce #2058 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Beyaz duman atması konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Beyaz duman vosvoslar'da olacak bir duman değil.Beyaz duman ağır su buharı anlamına gelir.Mazot alma gibi bir durumunuz yok değil mi? Depoyu boşaltıp emin olun lütfen.Eğer maviye yakın ise yağ yakıyordur ki segman kaynatmış yada kırmış olabilir.Öncelikle depoda benzin olduğundan emin olun...

8 yıl 7 ay önce #2070 Yazan: KyO
KyO tarafından Beyaz duman atması konusunda yanıtlandı
Mazot ile ilgili suphem yoktu su ana kadar acikcasi, simdi acaba sanayide karismis olabilir mi diyecegim fakat, mazot ile calisabilir mi arac?.Ek olarak usta bana o zaman bu arac hararet yapmis olabilir falan filan demisti ama, araci ben bakimdan sonra 50km bile binmedim hararet yapmasi mumkun degildi.Tam olarak net bembeyaz bir duman atiyor.Kafama takildi simdi bu mazot meselesi eger dediginiz gibi mazotla calisma imkani varsa bi ihtimal olabilir.Ama birde soyle bir durum var daha depo hortumunu motora baglamadan once usta sise ile deneme yapiyordu

8 yıl 7 ay önce #2071 Yazan: VosVos
Olma ihtimali var tabi ki...Beyaz dumanda yağ kokusu var mı? Maviye yakın bir beyaz ise yağ yakıyordur...

8 yıl 7 ay önce #2072 Yazan: KyO
Yok hayır tamamen beyaz,son 3 gündür hiç duman atmıyor her denediğimde.Bu dumanı kesme olayıda egzoz içerisinden iplikler çıktıktan sonra dumanı kesti artık sadece ilk çalıştırmada biraz atıyor

8 yıl 7 ay önce #2073 Yazan: VosVos
Dizel karışmış olabilir dediğim gibi :) Geçmiş olsun,ilk çalıştırmada gelen yağdır çoğu vosvos yakar :)

8 yıl 6 ay önce #2082 Yazan: KyO
Depoyu fulledim o sıkıntı şu an geçti,Fakat arada nadir olarak geç çalışma ve çalışma sonrasında yoğun beyaz duman atma sıkıntısı var.Acaba diyorum bujilerin bu yağlanma zamanında uçlarının yağlı kalmasından dolayımı ilk ateşleme zor gerçekleşiyor ve ardından beyaz duman atıyor?

Geliştiren: Kunena forum