× Motor Şanzıman Mekanik

aracim lpg de calisirken sorun cikariyor

9 yıl 11 ay önce #1563 Yazan: terseus
aracim lpg de calisirken sorun cikariyor, terseus tarafından oluşturuldu
Arkadaslar merhaba 1971 1302 sahibiyim daha once de farkli bi sorun icin sizlerden bilgi almistim aracimi benzinde kullaniyorum suanda ve yaklasik 1 liraya yakin yakiyor artık binemez hale geldim kacak mi var bilmiyorum araci gaza aldigimda ise ilk once normal calisiyo daha sonra motorun zorlandigini goruyorum gaz yememeye basliyo ve stop ediyor bunun icin bi bilginiz varsa acil bi sekilde bana yardim ederseniz cok sevinirim aracima binemiyorum cok ozledim:)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

9 yıl 11 ay önce #1564 Yazan: VosVos
VosVos tarafından aracim lpg de calisirken sorun cikariyor konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Benzinde normal olarak çalışıyor ise elektrik sistemi ile ilgili bir sıkıntınız olmaması gerekiyor.
Eğer gaza aldığınızda bir müddet çalışıyor ve stop ediyor ise motor kaputunu açıp lpg kafasına dokunun.Buz gibi soğuk ise kafa ısınmıyor demektir.Öncelikle benzinde kullanın vosunuz yaklaşık 10-15km kadar daha sonra sağa çekip dikkatlice lpg kafasına dokunun eğer sıcak ise benzini bitirip lpg ye geçin.Sorun olmaması gerekiyor.Bunu kontrol ettikten sonra tekrar yazın :) Gaz yemeyip stop ettikten sonra çalışıyorsa gaz ayarına sıcakken bakılması gerekiyor

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena forum