× Motor Şanzıman Mekanik

Yağdan Isıtmalı Lpg İle Egsozdan Isıtmalı Lpgnin farkı ?

10 yıl 5 ay önce #1119 Yazan: Tuncay9506
Merhaba. Benim vosvosum 1973 1303 S yağdan ısıtma lpgli aracım gazda olmasına rağmen cok yakıyor yağdan ısıtmalı olması bunu etkiler mi ? ve yağdan ısıtma ile egsozdan ısıtmanın farkı nedir. egsozdan ısıtmalı yapsam yakıt tüketimi düşer mi ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 5 ay önce #1123 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Yağdan Isıtmalı Lpg İle Egsozdan Isıtmalı Lpgnin farkı ? konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Aramıza hoşgeldiniz.

Fazla yakıyor derken ne kadar yakıyor? Ortalama 1.6 motor şehir içinde LPG'de 13lt gaz yakar.Özellikle sıkışık trafik bulunan istanbul gibi şehirlerde bu oran yükselir.

Yağdan ısıtma vosvoslar için riskli bir sistem.Yağ hortumları patlayıp bir çok probleme yol açabiliyor.Ayrıca yağ basıncıda azalmış oluyor.Egzoz ısıtmaya geçip yağı iptal edebilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Tuncay9506

10 yıl 5 ay önce #1127 Yazan: Tuncay9506
Tuncay9506 tarafından Yağdan Isıtmalı Lpg İle Egsozdan Isıtmalı Lpgnin farkı ? konusunda yanıtlandı
10 Tllik gaz alıyorum 2.60dan 15 km anca gidiyorum ama bu süreç içinde arabanın ısınması çalıştırılması var en az 4 sefer olmaz üzere cok mu yakıyor yoksa bu soguklarda normal mi bilmiyorum en az 5er dakika calısıyor ısınma süresinde

10 yıl 5 ay önce #1131 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Yağdan Isıtmalı Lpg İle Egsozdan Isıtmalı Lpgnin farkı ? konusunda yanıtlandı
100km de 25 litre yakıyor...Hesaplamada bir yanlışlık olabilir.şu şekilde yapalım 10 değilde 50 liralık gaz alın.Depoda hiç gaz olmasın alırken.Gaz bitene kadar kullanın kmyi hesaplayın 50 lira ile kaç km yol yapmışsınız.Bir yerde kaçak olma olasılığıda var hiç ayar yaptırdınız mı? Ateşlemede problem olabilir bir ayarları bakımları yaptırıp hesaplayın.Kısa mesafelerde soğuktan dolayı lpg çok yakar kafa ısındıktan sonra normale döner.Çoğu vosvosta termostat olmadığı için kışın uzun yolda ısınır.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Tuncay9506

10 yıl 5 ay önce #1135 Yazan: Tuncay9506
Tuncay9506 tarafından Yağdan Isıtmalı Lpg İle Egsozdan Isıtmalı Lpgnin farkı ? konusunda yanıtlandı
Henüz aracı alalı 1.5 hafta oldu herhangi bi ayar yaptırmadım. Aracım çalışırken geç alıyor marşı 3. 4. Marşta Alıyor. Kaçak var mı yok mu bilmiyorum belki ayaklı bomba halde geziyorum :D

10 yıl 5 ay önce #1136 Yazan: VosVos
:) O zaman size tavsiye öncelikle aracınız benzin ile çalışıyor mu? Benzin ile düzgün bir şekilde çalıştıktan sonra gazcıya gidip gaz ayarlarını kontrol ettirin.Kaçak var mı yok mu tespit ederler.Ayarlardan sonra düşeceği kesin.İmkanınız var ise dediğim gibi yağ ısıtma yerine egzoz ısıtmaya geçin bu size 100-150 liraya mal olacak bir işlem ancak aracın yağ basıncını düşürmemiş olursunuz.

10 yıl 5 ay önce #1137 Yazan: Tuncay9506
Aracım Benzin ile çalışıyor dediginizi uygulayacagım teşekkür ederim :)

Geliştiren: Kunena forum