× Motor Şanzıman Mekanik

Benzin

10 yıl 5 ay önce #1065 Yazan: Akkuş
Benzin, Akkuş tarafından oluşturuldu
Aracımı benzinde kullandığım için Araç içerisinde çok yoğun bi benzin kokusu oluyor. Depo içerisinde fokurdama var ise benzin otomatiğindeki hortumlar terstir şeklinde bilgiler edindim ama öyle bir fokurdama da yok yardımcı olursanz sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 5 ay önce #1066 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Benzin konusunda yanıtlandı
Depo içinde fokurdama olması imkansız zira vosvosunuz çalışıyor ise pompa karbüratöre benzin pompalıyor demektir.

Öncelikle deponun benzin giren kısmında havalandırma boruları var.Bunları kontrol edin zamanla yırtılıyor.Birde incecik bir boru var buda vosvosun altına doğru gidiyor buradan da gelebilir.Daha sonra deponun altında şaseye giren bir boru var onu kontrol edin.Şasede giden bakır boruda da küçük bir çatlak olabilir oda koku sebebi olabilir.Kalorifer açık mı?Motordaki benzin kaçakları(karbüratörden pompadan vs) kalorifer yolundan içeri giriyor olabilir

10 yıl 5 ay önce #1067 Yazan: Akkuş
Akkuş tarafından Benzin konusunda yanıtlandı
Vay canını yeyim admin hepsini sıraladın. DÜn bu iş ile tam 6 saat uğraştım Depoyu söktük Bagajda kafayı uzattığımızda depo girişinin sağ tarafındaki boru sanırım tahliye dediğiniz o yırtılmış ve onu değiştirdim kelepçelerini iyice sıktım. benim araçta döşte bulunan kalorifer Sürekli açık kapatamadım bantladım zira yine de geliyor. Ama o tahliye borusu kafama takıldı acaba nasıl tahliye yapıyor ben gaza bastıkça aracın içine benzin kokusu yoğunlaşıyor.

10 yıl 5 ay önce #1068 Yazan: VosVos
Tahliye borusu değilde havalandırma borusu diyebiliriz.Benzin devamlı buharlaşan bir yakıt türüdür.Bu buhar deponun içine birikmemesi için tahliye borusu ile vosvosdan uzaklaştırılır bu boru yırtılır delinir ise buradan koku içeri girebilir.Kaloriferi halledin en kısa zamanda teli kopmuştur büyük ihtimal telini değiştirerek çalışır hale getirirsiniz.Motor bölümünde benzin kaçağı varsa buradan da içeri koku geliyor olabilir

10 yıl 5 ay önce #1069 Yazan: Akkuş
Kaloriferi kapatmak için hangi tuşu kullanıyoruz belkide çalışır durumda ama bilemiyorum. Gün geçtikçe yeni yeni şeyler öğreniyorum.Dediğiniz gibi büyük bir ihtimal oradan geleblir. Onu kapatmak için bagajdaki tam karşıda sigotanın altındaki kapagı açıp ızgarasından kapatablirsin dediler ama henüz uğraşmadım ne kadar doğru bilemiyorum.

10 yıl 5 ay önce #1070 Yazan: VosVos
Kalorifer kolu hemen el frenin sağında olan koldur.

1a yı yukarı kaldırdığınızda kalorifer açılır.
1b yi kaldırdığınızda ise arka ayak kısmı açılır.Bazılarında ön ayak kısmıda açılabilir.Aşağı indirdiğinizde ise tüm hava göğüs bölgesine gelip camların buğu yapmasını engeller.Ancak bu çoğu vosvosta çalışmamakta.
Ek dosyalar:

10 yıl 5 ay önce #1071 Yazan: Akkuş
Bunları ben açıp kapatıyorum Arka ayak kısmı çalışıyor ama ön taraf sürekli açık kalıyor telinde mi sıkıntı var o zaman

Geliştiren: Kunena forum