× Motor Şanzıman Mekanik

vosvosum ilk çalıştığında stop ediyor

10 yıl 9 ay önce #778 Yazan: ilkersoy11
vosvosum ilk çalıştığında stop ediyor, ilkersoy11 tarafından oluşturuldu
arkadaşlar arabayı yeni aldım.arabayı ilk çalıştırdığımda gaza basılı tutmassam eğer bir süre stop ediyor.ısındıktan sonra bu sıkıntı gidiyor.neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim. :(

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 9 ay önce #779 Yazan: VosVos
VosVos tarafından vosvosum ilk çalıştığında stop ediyor konusunda yanıtlandı
Genellikle yazın bu problem olmaz aslında.Kışın olan bu sorunu jikle kurularak çözeriz ancak ayarlarınızda bir sıkıntı olabilir.Bir karbüratörcüye götürüp ayarlarını kontrol ettirin.

10 yıl 9 ay önce #780 Yazan: ilkersoy11
ilkersoy11 tarafından vosvosum ilk çalıştığında stop ediyor konusunda yanıtlandı
bazı arkadaşlar bujiyi yağlıyor ondan olabilir filan dediler ama acaba bujileri yağlıyorsa ne yapmam gerekiyor bujilerinide daha yeni değiştirdim aslında bir hafta olmadı.

10 yıl 9 ay önce #781 Yazan: VosVos
Bujilerin hepsi yağlamaz.Yağlayan buji bölümünde ki segmanlarda aşınma olmuş olabilir.Bi kompresyon testi yapıp düşük ise segman atmanız gerekebilir.Eğer maddi gücünüz şimdilik el vermiyor ise bujiye bir yüksük yaparak kapağın içinde değil yuvasında ateşlemesi sağlanır yağlanma süresi uzatılır.Yağ eksiltme var mı vosunuz da? Duman atma?

10 yıl 9 ay önce #782 Yazan: ilkersoy11
ilkersoy11 tarafından vosvosum ilk çalıştığında stop ediyor konusunda yanıtlandı
yağ eksiltme yok ilk çalıştırdığımda bi duman atıyor bidaha böyle bi durumla karşılaşmadım daha ilk çalıştırdığımdada nadir son bir haftadır böyle bi durum yaşıyorum 1 2 kere duman atmıştır.

10 yıl 9 ay önce #783 Yazan: VosVos
Yağ eksiltme yok ise segmanlar iyi durumdadır.Kapakları kontrol etmek gerekir bu durumda.Siz bir karbüratörcüye yada vosvos ustasına gidip motorun ayarlarına baktırın.Soğuk havalarda olur ancak sıcak havalarda 15-20sn içinde motor stop etmeyecek hale gelir.

Geliştiren: Kunena forum