× Motor Şanzıman Mekanik

uzun yol

10 yıl 7 ay önce #905 Yazan: emu88
emu88 tarafından uzun yol konusunda yanıtlandı

VosVos Yazan:: Yıllardır bu şekilde kullanıyorum.Bir kaç defa hizmetide kullandım.Benzininiz bitse lastiğiniz patlasa bile çekiyorlar :)

Bu hizmeti hangi sigorta sirket veriyor? Siz hangi sirket kullaniyorsunuz?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 7 ay önce - 10 yıl 7 ay önce #906 Yazan: VosVos
VosVos tarafından uzun yol konusunda yanıtlandı

emu88 Yazan::

VosVos Yazan::

emu88 Yazan:: Inşallah! Aklımda tek bir sey kaldı ama, siz trafik sigortaniza çekici hizmeti eklediniz her halde, ama bugün görüştüğüm kişinin dedige göre çekici hizmet HDI kaskonun içinde var zaten. Bu pek doğru gelmedi bana ama, duvara carpsan yardımcı olmazlarmis ama yol kenarinda ariza olursa ederler..?

Çekici hizmeti kaza yapsanız da geçerlidir.Ancak tek araçlık kazalarda geçerli değil diyorlar ama genede başınıza böyle birşey geldiğinde polis çağırıp tutanak tutturun.Ben olsam öyle yapar marsafın karşılanmasını isterdim :lol: Kötüye kullanılmaması için böyle bir tedbir koymuş olabilirler

Yani afyonda benzinim bitse mesela, polisi cagirip tutanak tutturacagim sonra HDI kasko bunu karsilar? Boyle bisey daha once yaptin mi ve HDI odediler mi cekici masrafi?

Hayır.Benzin biterse,lastik patlarsa,motor arıza yaparsa HDI kaskoyu arayıp durumu anlatırsınız çekicinizi gönderirler...
Duvara çarpma gibi tek araçlık kazalarda ise polis çağırıp kaza tespit tutanağı tutturup şansınızı HDI kaskodan deneyebilirsiniz.Daha önce başıma gelmedi.

Zorunlu trafik sigortası hizmeti veren bir çok yer ekstra ücret ile yol yardımı(çekici) hizmeti veriyor.Ben güneş sigortadan yaptırmıştım.

10 yıl 7 ay önce - 10 yıl 7 ay önce #907 Yazan: emu88
Hmm anladim. Yalniz ben Guven sigorta diye bir acentadan HDI kaskonun teklifi aldim (HDI ofisten degil) ve onlar da dedi ki HDI kasko sadece iki aracli kazada cekici hizmeti karsilar, arizalanma ya da lastik patlama icin degil. Sen hangi HDI subeden yaptirdin? Belki ben acenta araciyla yaptigim icin yanlis bilgi veriyorlar bana?

Simdi sitelerine baktim www.hdisigorta.com.tr/kaskosuza-kasko-dar-kapsamli-kasko.html ve kapsaminda arizalanma, lastik patlama vs yazmiyor. Dar kapsamli oldugu icin her halde, ama genis kapsamli olmuyor eski arabalarda :(

10 yıl 7 ay önce #908 Yazan: VosVos
VosVos tarafından uzun yol konusunda yanıtlandı

emu88 Yazan:: Hmm anladim. Yalniz ben Guven sigorta diye bir acentadan HDI kaskonun teklifi aldim (HDI ofisten degil) ve onlar da dedi ki HDI kasko sadece iki aracli kazada cekici hizmeti karsilar, arizalanma ya da lastik patlama icin degil. Sen hangi HDI subeden yaptirdin? Belki ben acenta araciyla yaptigim icin yanlis bilgi veriyorlar bana?

Simdi sitelerine baktim www.hdisigorta.com.tr/kaskosuza-kasko-dar-kapsamli-kasko.html ve kapsaminda arizalanma, lastik patlama vs yazmiyor. Dar kapsamli oldugu icin her halde, ama genis kapsamli olmuyor eski arabalarda :(

Sitede detaylı yazmıyor.Acenta yada bayisi en iyi bilgiyi verir.Eğer çekici hizmeti yok ise doğru olabilir.
Siz de zorunlu trafik sigortasına ekletin.Yapmıyorum diyen var ise yapanı bulup ona yaptırın sigortanızı

10 yıl 7 ay önce - 10 yıl 7 ay önce #918 Yazan: emu88
Biraz önce HDI ankara bölge müdürlüğüne gittim. Dar kapsamlı kaskoda benzin bitme, lastik patlama veya motor arızalanması için yol yardım/çekici hizmeti var mi diye sordum, onlar da hayır dediler, sadece çarpma için vs. Çekici hizmeti zorunlu trafiğe ekleyeceksin dediler.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos

9 yıl 10 ay önce #1565 Yazan: melih
melih tarafından uzun yol konusunda yanıtlandı
İyi günler hepinize..konunun üstünden epey zaman geçsede sessiz kalmak istemedim . :) vosvosların uzun yolda durma ya da dinlenme gibi ihtiyaçları söz konusu bile değil .Dediğiniz gibi zaten ihtiyaç molaları fazlasıyla yetiyor..sanırım vosvostan önce motor çalışma şeklini benimseyerek bilgilenmek ve usulünce kullanmak gerekiyor...hava soğutmalı motor eğer bakımlıysa ve gerçek anlamda bilinçli işler yapıldıysa su soğutmalı motordan daha az risklidir...yıllardır gaz telim bile kopmadı :) kopmayı yada aşınmayı gerektirecek pürüze izin vermeyin yeter... haliyle rutin bakımlarınızda her arabaya olduğu gibi es geçmeden bilinçli bakımlar yapın ya da güvenilir ustalara yaptırın..unutulmaması gereken birşey daha belirtmek isterim ki; nasıl ki köpek değil sahibi eğitiliyorsa, vosvosu da yolda bırakan sahibidir, o sizi asla yolda bırakmaz :) saygılar sevgiler..
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos, mustafa1968

Geliştiren: Kunena forum