× Motor Şanzıman Mekanik

çekiş gücü düşük

11 yıl 9 ay önce #138 Yazan: ToRnedo
ToRnedo tarafından Cvp: çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
Yağ kaynatması dediği nedir acaba? Yağlamış mı demek istemiş acaba.Eğer segman istiyorsa motorun belli başlı noktalardan bunu anlayabilirsin.
Yağ yakması var mı? yani çalıştırınca yada devir yüksekken egzostdan mavi duman çıkıyor mu koku var mı?
En güzeli sen bir kompresör testi yaptır ve sonuçları bizimle paylaş sonra ona göre yol izlersin :)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 9 ay önce #139 Yazan: erhan54
erhan54 tarafından Cvp: çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
bujinin bi tanesi yağlıydı! ve bujiyi ve kabloyu değiştirmiş. peki bunu nasıl anlıyacaz? yağ yakması motora yağı koyduğumuz yerin altında vardı akıtmış olabilir mavi dumana dikkat etmedim ama arasıra içeri egzozt kokusuna benxer bi koku geliyo daha önce duymamıştım.ve kompresör testini nerde ve kimler yapıyo?

11 yıl 9 ay önce #140 Yazan: ToRnedo
ToRnedo tarafından Cvp: çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
Mavi duman atması yağ yakmasının bir göstergesi.Kompresör testini ustana sormalısın onda cihazı yoksa sanayide illaki birinde cihaz vardır bujiler söküler tek tek sıkıştırma değerleri ölçülüyor.

11 yıl 6 ay önce #202 Yazan: erhan54
erhan54 tarafından çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
bunların sebebi motorun bitmiş olması bende motoru yeniden yaptırdım baya masraf oldu ama değdi diyebilirim şimdi maşallahı var...

11 yıl 6 ay önce #203 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Cvp: çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
Hmm geçmiş olsun.Yağ yakıyor mu araç? Eğer motorunuz yıllardır kullanılıyorsa sadece sekman attırmayıp komple yataklarını değiştiriniz.Eskiyen parçalara daha fazla kuvvet uygular yeni sekman.Bu yüzden bir çok araç gördüm sekman atıldıktan 1 hafta içinde yatak sarıp tekrar açılan bilginize.

11 yıl 6 ay önce #204 Yazan: erhan54
erhan54 tarafından çekiş gücü düşük konusunda yanıtlandı
şu an için yağ yakmıyo evt motora sekman atılıp rektefeye gitti ve sibiop kapakları değişti ve rektefeden bikaç malzeme ve motorcu bikaç malzeme istedikten sonra canavar gibi oldu diyebilirim şuan yaklaşık 2 hafta oldu ama maşallahı var diyebilirim daha öncede geçici olarak motor yapılmıştı..

Geliştiren: Kunena forum