× Modifiye

Torsiyon ayarı,kamber açma,ön amortisör

10 yıl 2 ay önce #1241 Yazan: özgün
Torsiyon ayarı,kamber açma,ön amortisör, özgün tarafından oluşturuldu
Herkese Merhaba,
Arkadaşlar merak ettigim bir kac konu var.Oncelikle torsiyon ayarı nasıl yapılır benim vosumun arkası yuksek ancak onu daha yuksek bunu sanayiye gitmeden kendim halledebilir miyim ?
2.olarak vosumun arka lastikleri fazla ice basık ben birazcık dısa bassın istiyorum kamber ayarını kendim yapabilir miyim?eger yapabilirsem fotograflarla yardimci olursaniz cok sevinirim.
3.Olarak on amortisörleri basit garajda kendim yapabilecegim bir yontemle basabilir miyim oyle cok fazla yere yapissin istemiyorum ama simdiki haliyle leylek gibi duruyor ve asırı komforsuz.Fotograflarla yardimci olursaniz cok sevinirim.
Son olarak da vosum resmen bir benzin canavarına donustu 80 kr felan yakiyor onceden boyle degildi ayarlari fekan mi bozulmustur zaten subab ayari yok sanırım asiri gurultulu calisiyor.Tek baslikta bir cok sey sordum kusura bakmayin.Tesekkurler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 2 ay önce #1242 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından Torsiyon ayarı,kamber açma,ön amortisör konusunda yanıtlandı
Merhaba
Torsiyon kediniz yapabilirsiniz bi yerde resim olucaktı bulursam atarım.Ön helezonları ısıtarak aracı basıyorlar ancak kesinlikle tavsiye edilen yöntem değildir.Spor yay veya kovanları tornalatmaz daha verimli olur.

Fazla yakıtın birçok sebebi var.Platin,buji,buji kablosu,avans ayarı,subap ayarı bunlardan sonra karbüratör temizliği ve ayarı yapılır.Vosun içi benzin kokuyor mu? Yakıt hattını kontrol edin.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: özgün

10 yıl 2 ay önce #1243 Yazan: özgün
özgün tarafından Torsiyon ayarı,kamber açma,ön amortisör konusunda yanıtlandı
Benzin kokusu geliyor aldigim kisi karburator pis temizlet demisti ama yine de by kadar cok yakmiyordu birden boyle oldu benzini caldiklarindan bile suphelendim o derece yani arabam garajda onu da yapmazlar.

10 yıl 2 ay önce #1244 Yazan: özgün
Bir de el freninine bagli iki telin ayariyla oynadim el freni bi ara cok iyiydi sonra gevsedi yokuslarda felan saliyor.onlarla oynadim sıktım sonra geri iyice gevsettim yolda giderken de kasar diye :) napmaliyim

10 yıl 2 ay önce #1245 Yazan: Sarıçınar
Sarıçınar tarafından Torsiyon ayarı,kamber açma,ön amortisör konusunda yanıtlandı
Dediğim gibi dediğim ayarları yaptırın.Özellikle platinin yakıta çok etkisi var.

El frenine gelince ben onun ayarını ordaki iki tane somunu eşit olarak sıkarak yapıyorum.daha sonra arabadan inip ileri geri biraz iktiriyorum kasmışmı diye kontrol etmek için.yolda giderkende el frenini çekiyorum eşit olarak tutuyormu diye.Eğer eşit yapmazsanız teli fazla gerdiğiniz taraf arakaya doğru daha çok kasılacaktır.

10 yıl 2 ay önce - 10 yıl 2 ay önce #1246 Yazan: Sarıçınar
Bu arada her sorunuz için ayrı konu açarsanız daha iyi olur bence.Böylece herkes aradığını rahatlıkla bulur :)

10 yıl 2 ay önce - 10 yıl 2 ay önce #1247 Yazan: özgün
Ben simdilik gevsek bıraktım en azindan giderken kasmasın diye en guzeli usta bi ele bırakmak o zamana kadar da yokusta birakmicam gibi :) kamber acma konusunda bilginiz var mı? Konu acma konusunda cok haklısınız bu arada bi kere sormus bulundum

10 yıl 2 ay önce #1248 Yazan: Sarıçınar
Torsiyon ayarında arkayı basınca zaten bi kamber olucak ama daha da çok istiyorsanız resimde 3 noktayla gösterilen(sol taraftakiler) yerin alt tarafında bulunan saplama yerine rondela koyarak açma işlemi yapıyorlar diye biliyorum.Konuya hakim olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos, özgün

Geliştiren: Kunena forum