× Modifiye

Ses izolasyonu

10 yıl 8 ay önce - 10 yıl 8 ay önce #834 Yazan: VosVos
Ses izolasyonu, VosVos tarafından oluşturuldu
Aracımın taban saçında bir kaç işlem yaptıktan sonra(çürük gidermek :sick: ) ses izolasyonu için arayışa girdim.

Tabanı komple pütür boya-antipas ile boyadıktan sonra BTM Bitüself ile kapladım.

Bu yalıtım hem ses izolasyonu(Gürültüyü değil saç sesisini kesiyor,tok bir ses elde ediyorsunuz) hem de bir nevi su izolasyonu olarak görev yapıyor.Kendinden yapışkanlı ancak bir miktar ısıtarak temiz yere yapıştırırsanız tam anlamıyla yapışıyor.
Bunun üstüne ise esas ses yalıtımı için panetti adında bir izolasyon malzemesi kullandım.Evlerde parke altına kullanılan bu izolasyon kağıt üzerinde gayet güzel verilere sahip.

Bunun yerine eskiden beri kullanılan keçe tabir edilen malzemeyide kullanabilirsiniz.Çok iyi bir şekilde yapıştırmanız gerekiyor ancak ne kadar dikkatlide olsanız hava boşluğu kalıyor ve ses kesme özelliğini kaybediyor.

Bunun üstüne de halı döşemesi ile tamamladım.

İç tarafın daha iyi gözükmesi için eskiyen lastik parçalarımızıda yeniledik.Arka koltuk altı için kapak ise hiç güzel değil kendiniz tasarlayıp kaplamak daha mantıklı.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 7 ay önce #842 Yazan: atakan77
atakan77 tarafından Ses izolasyonu konusunda yanıtlandı
Harika olmuş elinize sağlık :)

9 yıl 3 ay önce #1784 Yazan: ÖzkanMaran
ÖzkanMaran tarafından Ses izolasyonu konusunda yanıtlandı
Elinize sağlık :)

7 yıl 2 ay önce #2335 Yazan: 5536651332
5536651332 tarafından Ses izolasyonu konusunda yanıtlandı
Elinize emeğinize sağlık güzel bir uygulama olmuş

motor ses yalıtımı, ses yalıtımı, akustik süngerMotor Ses Yalıtımı ve araç içi ses yalıtımı baya zamanınızı almıştır.

Geliştiren: Kunena forum