× Jant-Lastik

vosvos ofsetli jant

10 yıl 9 ay önce #787 Yazan: ilkersoy11
vosvos ofsetli jant, ilkersoy11 tarafından oluşturuldu
arkadaşlar merhaba,

aracıma ofsetli jant aldım arkalar 10 cm ofsetli şuanda kullandığım lastik ebadı 195/60/15 . Yeni lastik almak pek istemiyorum daha lastiklerim yeni fakat yeni jantlarıma olurmu diye düşünüyorum ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

10 yıl 9 ay önce #789 Yazan: VosVos
VosVos tarafından vosvos ofsetli jant konusunda yanıtlandı
Olur olur bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.Eğer çamurluk arasında boşluk kalırsa ileride 205 bile takabilirsiniz ancak getirisinden çok götürüsü(Motora binen yük,gaz sarfiyatı) olur.

10 yıl 9 ay önce #790 Yazan: ilkersoy11
ilkersoy11 tarafından vosvos ofsetli jant konusunda yanıtlandı
tek düşündüren jantlar ofsetli ya arabayı basıp arkalara kamber verdiğimde jantla lastiğin arasında bi boşluk olmasın anlatamıyorum tam olarak ama belki karşılaştığınız bi durum olabilir

10 yıl 9 ay önce #791 Yazan: VosVos
Anlatmak istediğinizi anladım.Ofset dediğimiz aslında jantın ET değeridir.Lastik ile jantın kenarında kalan kısım ise J değeri ile anlaşılabilir 5j 6j 4½J gibi değerlerdir.Bu değer değişmedikçe ET(Ofset) yapsanız da bir fark olmuyor lastik ile jant arasındaki boşlukta.

10 yıl 9 ay önce #792 Yazan: ilkersoy11
arkaları kamber yapmam için bi düzenek gerekiyormu bi kaç kişiye sordum.Arka torsiyonları bastığımda kamber olduğunu söyledi ama ne kadar doğrudur acaba ?

10 yıl 9 ay önce #793 Yazan: VosVos
Vosvoun modeli ve yılı nedir?

10 yıl 9 ay önce #794 Yazan: ilkersoy11
1303s 74 model.Çok soru soruyorum ama aracı yeni aldığım için birşeyler yapma çabasındayım :)

10 yıl 9 ay önce #796 Yazan: VosVos
Kullanılan arka sistemden dolayı çok fazla indirseniz bile az bir kamber değeri elde edersiniz.daha fazla istiyor iseniz ya salıncakları ısıtarak eğersiniz(tavsiye etmeyiz) ya da arka süspansiyona bir hile uygulamanız gerekmekte...

Resimde gördüğünüz siyah nokta içinde olan yere iki metal arasına pul atarak kamber verebilirsiniz.En basit ve etkili yöntemi budur
Ek dosyalar:
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: mıknatıs, özgün

Geliştiren: Kunena forum