× Tip 1 - Vosvos

Kalorifer yazın çalışıyor

6 yıl 9 ay önce #2411 Yazan: Lemon Juice
Kalorifer yazın çalışıyor, Lemon Juice tarafından oluşturuldu
Selamlar VosDostlar,
Bir senedir vosvos sahibiyim ancak foruma, aranıza yeni katıldım ve aracım 1973 model 1303. Bu konuda daha önce bir başlık var mı diye aratsam da bulamadım.

Sevgili arkadaşlar benim özellikle yaz aylarında ortaya çıkan sıkıntım kalorifer sistemi ile alakalı. Kışın çalışmayan sistem, yazın bir şekilde devreye giriyor ve arka koltuk alt tarafından (sadece bir taraftan) sıcak hava üflemeye başlıyor. Öyle ki arkada oturanların bacakları sıcaktan yanıyor neredeyse. Konsoldaki ve koltuklardaki düğmeler ne yazık ki aktif değil. Bunları da ayarlatmak niyetindeyim. Konu ile ilgili yorum ve çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

6 yıl 9 ay önce #2413 Yazan: Benjamin
Benjamin tarafından Kalorifer yazın çalışıyor konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Konsoldaki düğmelerle bir alakası yok onlar airfresh ama koltukların arasındaki kollardan sol taraf arka koltuk altındaki sağ taraf ise motor bölümünde olan kalorifer kazanının klepesini çalıştırıyor. Senin problemin de muhtemelen kalorifer kazanına giden tel kopmuştur veya kazandaki klepenin kapanmasını sağlayan yay devre dışı kalmıştır. Basit bi problem çok fazla maliyetli olmaz, vosvos ustasına gidip hallettirebilirsin yada şimdilik arka koltukların altındaki boruyu birşeylerle tıkayabilirsin

6 yıl 9 ay önce #2414 Yazan: Benjamin
Benjamin tarafından Kalorifer yazın çalışıyor konusunda yanıtlandı

Fotoğrafta belirttiğim bölüm kazanın açılmasını ve kapanmasını sağlayan koldur, sağ ve sol taraf için ayrı şekildedir, ilk olarak kontrol etmeniz gereken yerin bu klepe olduğunu düşünüyorum.
Ek dosyalar:
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos

6 yıl 9 ay önce #2418 Yazan: Lemon Juice
Lemon Juice tarafından Kalorifer yazın çalışıyor konusunda yanıtlandı
İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Benjamin

Geliştiren: Kunena forum