× Tip 1 - Vosvos

1960 Model VW Käfer Type 11 Luxus 1200ccm Restore Projesi

11 yıl 2 ay önce #408 Yazan: Mr_C
Merhaba degerli VOSVOS hayranlari

4 ay önce aldigim 60 model vosvosumun restore projesini sizlerle paylasmak istiyorum.
umarim begenirsiniz.
saygilar...caglar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 2 ay önce #409 Yazan: Mr_C
Mr_C tarafından 1960 Model VW Käfer Type 11 Luxus 1200ccm Restore Projesi konusunda yanıtlandı
2. part
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos

11 yıl 2 ay önce #412 Yazan: VosVos
VosVos tarafından 1960 Model VW Käfer Type 11 Luxus 1200ccm Restore Projesi konusunda yanıtlandı
Güzel bir vosvosmuş.Toplamak için alınsa bile her zaman mihrabı yerinde bir vosvos öneriyoruz soranlara :)

Kupa şase ayrılacak mı, planların neler biraz daha bahsedebilir misin? Yurt dışında parça durumları nasıl ;)

11 yıl 2 ay önce #414 Yazan: Mr_C
Mr_C tarafından 1960 Model VW Käfer Type 11 Luxus 1200ccm Restore Projesi konusunda yanıtlandı
ilginiz icin tesekkür ederim :)

ilerki günlerde kupa ile saseyi ayiricam.
ana tasiyci kirislerin altindaki vidalari sökdüm ve arka kolduk altindaki 4 vidayida...
(coooook sert vida kulanilmis ve asiri derecede pas nedeniyle bayagi ugrastirdi beni)

sasi icin komple 2 tane yeni taban(zemin) kaynaticam...
bir yarisi suanda elimde (soför tarafi) made in brasil VW fabrikasindan...diger yan sanayi malzemeler saglam olmuyor malesef...bulabildigim kadariyla orjinal VW kullanicam.
ama bundan önce tabi sasi üzerinde basincli kum ile temizleme yapilicak.
degisken parcalarin hepsi degisecek (rulmanlar, kablo, kanal, firen sistemi komple, yay sistemi, ....)

yarin yine yeni resimler yükliycem...
bekleyin vosdaslarim! :)
saygilarimla caglar
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: VosVos

11 yıl 2 ay önce #415 Yazan: VosVos
VosVos tarafından 1960 Model VW Käfer Type 11 Luxus 1200ccm Restore Projesi konusunda yanıtlandı
Kupa ile şaseyi ayırman çok güzel.Kupayı çıkarttığında dikkat etmen gereken sanki şasenin üstündeymiş gibi kupaya bir demir kaynatman yada vidalaman olacaktır.Eğer bu işlemi yapmaz isen uzun süre boşta durmasından kupa kendi kalıbını koruyamıcak ve tekrar birleştirmeye kalktığında seni uğraştıracaktır.Şase vidalarını kesmeden çıkarman bile mucize açıkcası :)

Bekliyor olacağız.Buraya da ekleyebilirsin albüm olarak ;)
www.vosvosturkiye.com/vos-topluluk/fotograflar

11 yıl 2 ay önce #417 Yazan: Mr_C
aynen dediginiz gibi kapilar kapali vaziyette hafifden destek cubuklari kaynatilacak...

bir kac vidayi ancak kaynak ile sabitlestirip cikara bildim...
bu nedenle ana tasiyci kirisdeki vida noktalarini tespit edip matkap ile delik actim ki vidalarin somonlarini kaynak ile sabitlestirdim...yoksa sans yoktu....zaten sicak hava kanali/ana tasiyici kiris sifir olmak sartiyla siparis edilip yeniden kaynatilacak...

11 yıl 1 ay önce #475 Yazan: BÖREKÇİLER
BÖREKÇİLER tarafından 1960 Model VW Käfer Type 11 Luxus 1200ccm Restore Projesi konusunda yanıtlandı
Tebrikler Aracınız Güzelmiş ve eminim daha da cook guzel olacak... Kısmetse bende istiyorum ve cook farklı birşey yapmayı planlıyorum boya konusunda insallah hayallerimi gercekleştirecegim :)) diğer resimlerini de bekliyoruz :)

11 yıl 2 hafta önce #548 Yazan: sancar1453
sancar1453 tarafından 1960 Model VW Käfer Type 11 Luxus 1200ccm Restore Projesi konusunda yanıtlandı
kolay gelsin
ne durumda şuan çalışmalarınız

11 yıl 1 hafta önce #561 Yazan: Mr_C
sagol vosdas!

suanda kupa ile sasi ayiriliyor...malesef bu aralar cok ugrasamiyorum....foto falanda yükleyemiyorum....malum ögrenciyim :)
AMA cok yakinda.....yeni resim ve detay ile karsinizda olucam...o zamana kadar
kendinize iyi bakin!

Geliştiren: Kunena forum