Pazar, 01 Nisan 2012 23:42

Vosvos tutkunları, otistik çocuklar için bir araya geldi

Yazan
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Vosvos tutkunları, otistik çocuklar için bir araya geldi - 2.7 out of 5 based on 3 reviews

Ankara Volkswagen Fun Club üyeleri, otistik çocuklar ve ailelerin sorunlarına dikkati çekmek amacıyla ''sevgi konvoyu'' oluşturarak şehir turu attı.

Fun Club Başkanı Olgun Şensoy, Atatürk Kültür Merkezi'nde toplanan ''Vosvos'' tutkunları adına yaptığı konuşmada, her etkinlikte yeni dostlar kazandıklarını söyledi.

Ankara Otistik Bireyler Derneği (ANOBDER) ile gerçekleştirdikleri etkinliğin çok anlamlı olduğunu ifade eden Şensoy, Ankara'nın yanı sıra İzmir ve İstanbul'da da kardeş vosvos kulüplerinin otizme dikkati çekmek için şehir turu atacaklarını belirtti.

ANOBDER Yönetim Kurulu Başkanı Güzide Tekeş de etkinliğe desteklerinden dolayı Şensoy'a teşekkür ederek, Nisan ayının BM'nin kararıyla ''Dünya Otizm Farkındalık'' ayı kabul edildiğini anımsattı.

Bu amaçla otistik çocuklar ve aileleriyle dışarı çıktıklarını, rengarenk arabalarla yollarda olacaklarını dile getiren Tekeş, ''Renkli ve tipik arabalarla şehir turu atacağız. İlgi çekeceğimize inanıyorum. Birçok insana 'bu nedir' hissini vereceğiz ve dikkatlerini çekeceğiz'' dedi.

Otizm hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra başta eğitim olmak üzere her alanda sorunları olduğuna değinen Tekeş, Şensoy'a katkılarından dolayı bir plaket sundu.

Konuşmaların ardından otistik çocuklar ve aileleri, vosvos tutkunlarının araçlarına binerek Atatürk Kültür Merkezi alanında kısa bir tur attı. Daha sonra alandan ayrılan vosvoslar, yolcularıyla birlikte şehir turuna çıktı.

Okunma 9830 defa
Yorum ekle