Pazar, 27 Mayıs 2012 12:47

Kargı'da Vosvos Festivali

Yazan
Öğeyi Oyla
(8 oy)
Kargı'da Vosvos Festivali - 3.4 out of 5 based on 8 reviews
 
Çorum'un Kargı ilçesinde gerçekleştirilecek olan 1. Kargı Vosvos Festivali 15-17 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Vosvoslar ayrıca yaşlılar için ilçede yürütülen ''Evde Bir Ses Olsun'' projesine de destek verecek. 
 
Bu yıl Kargı ilçesinde ilk kez yapılacak olan Vosvos Festivali Kargı Çayır mevkiinde gerçekleştirilecek. Çoğunluğu Çorum ve çevre illerden yaklaşık 200 vosvosun katılması beklenilen festival, 15-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 
Çorum Vosvos Kulübü (ÇorVosUm) üyelerinden Selçuk Keçecioğlu, "Vosvoslar uzun yıllar çeşitli şehirlerde farklı etkinliklerde yer aldı.Kargı Kaymakamı Sayın Tolga Kamil Ersöz'le görüştüğümüzde ilçede 65 yaş üstü insanlarımızın moral ve motivasyonunu arttırmak için yürütülen ''Evde Bir Ses Olsun'' projesinden haberdar olduk. Bizlerde bu projeye destek vermek ve projenin sesini duyurmak için arkadaşlarımızla görüşerek Kaymakamımızın da desteğiyle 1. Kargı Vosvos Festivali' düzenlemeye karar verdik" dedi.
 
3 gün 2 gece sürecek festivalde katılımcıların Kargı Çayır mevkiinde kamp yapacağını ve festival süresince çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceğini belirten Keçecioğlu, "İlk olarak vosvoslarımızla 'Evde Bir Ses Olsun' projesi kapsamında belirlenen yaşlılarımızı şehir turu atarak gezi düzenleyeceğiz. Daha sonra çayır mevkinde uçurtma şenliği ve kamp alanlarına kurulan kazanlarda yapılan Kargı'nın meşhur keşkeğini tadarak açık hava sinemasında mısır keyfini yaşayacağız" şeklinde konuştu.
 
Festivali Kargı ilçesinde geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Keçecioğlu, Vosvosların sosyal sorumluluk projelerine her zaman duyarlı olduklarını ve bu tür projelere desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti.
 
15-16-17 Haziran 2012 Tarihlerinde,Çorumun Kargı İlçesinde Kargı Kaykamlığının Düzenlemiş Olduğu Festivalde Görülmeye Değer Yaylalarımızda VosDostlarımızla Buluşuyoruz.
1.sini Düzenleyeceğimiz Çorum Kargı Vosvos Festivalinde Arkadaşlığı, Dostluğu Ve Vosvos Kardeşliği En Güzel Şekilde Yaşamaya Davet Ediyoruz.Kargı Kaymakamlığına Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ederiz .
 
--Kamp Alanına Katılım Cuma Akşamı Sıcak İkramlarla Başlayacak...(çay,çorba)
--Düzenlemiş Olduğumuz Festival Boyunca; Sabah Kahvaltısı ,Öğle yemeği Kaymakamlık Tarafından Karşılanacaktır.--Katılacak Misafirlerimiz İçin 150 TL Yakıt Desteği Sağlanacaktır.(VosVos Ve Bus Sahibi VosDostlarımıza Ufak Bir Jesttir) 
--Kamp Süresince Kaymakamlık Tarafından Düzenlenen Canlı Müzik Dinletisi 
--Gelecek Misafirlere Hazırlanan Uçurtmalarla ,Uçurtma Şenliği.
--Dev Sinevizyon İle Açık Hava Sineması,
--"Evde Bir Ses Olsun" Projesine Katkıda Bulunmak için VosVoslarımızla Yaşlılara Merkezde VosVos Turu Düzenlenmesi. (http://evdebirsesolsun.org/)
--Yöresel Yemeğimiz Olan Keşkeğin, Kamp Alanına Kurulacak Kazanlarla VosDostlarımızında Katılımı İle Keşkek Yapımı.
--Çeşitli Aktivitelerle Hafta Sonunu Dolu Dolu Geçirebileceğiniz 1.Çorum Kargı VosVos Festivaline Tüm VosDostlarımızı Bekliyoruz.
 
 
Not:Gelecek VosDostlarımızın En Geç 10,06,2012 Tarihine Kadar VosVoslarınızın Bus larınızın Plaka Numralarını Bildirilmesini Önemle Rica Ederiz.
 
KATILIM FORMU :
 
İrtibat Numaraları :
 
Yasir Güleç 0542 818 52 00 
Selçuk Keçecioğlu 0532 782 61 30
Mehmet Yaşar 0507 796 30 46 (Ankara)
 
Okunma 11394 defa
Yorum ekle