Çarşamba, 09 Mayıs 2012 14:54

Bus Buluşması Orhangazi'de

Yazan
Öğeyi Oyla
(6 oy)
Bus Buluşması Orhangazi'de - 3.2 out of 5 based on 6 reviews
Bus Buluşması Bus Buluşması

Türkiye’deki buslar (Volkswagen minibüsler/karavanlar) ve Vosvoslar mutlaka yılda bir kez bir araya geliyorlar. Yurtdışındaki birçok ülkede gerçekleşen festivallerle benzer özellikler taşıyan, ama içerisindeki aktivitelerle farklı bir noktada olan Türkiye’deki Bus Buluşması’nın bu yıl beşincisi gerçekleşiyor.

Bugüne kadar dört farklı noktada bir araya gelen klasik Volkswagen sevdalıları bu yıl da yine farklı bir yerde, Orhangazi – İznik Gölü Kıyısı’nda olacaklar. Mevcut kayıtlara ve geçmiş yıllardaki tecrübelere dayanarak bu yıl 200’e yakın aracın, 500 dolayında kişinin alana giriş yapması bekleniyor.

Bu yıl ilk kez Yunanistan’dan katılımcılar da buluşmada yer alacaklarını belirterek kayıtlarını yaptırdılar. Bu katılım gerçekleşirse buluşma kendiliğinden ‘Uluslararası’ boyut nın rengârenk olacak şüphesiz…

Yılda sadece bir kez gerçekleşen bu özel gün için araçlarını hazırlayanlar, buluşmada bir araya gelip hasret giderenler, ortak masa kuranlar görülmeye değer. Dile kolay sadece bu buluşma için yollara düşülüyor.

Buluşmada Türkiye’deki tüm dernek ve oluşumlara açık stand alanları ve ikinci el parça paylaşım alanı yanı sıra tavla turnuvası, hatıra piyangosu, kamp ateşi, ritm atölyesi, İznik Gölü kıyısında bisiklet turu ve canlı müzik gibi aktiviteler de her yıl olduğu gibi bu yıl da olacak.

Anatolia Vosvos Derneği, başını çektiği 5. Geleneksel Bus Buluşması’na katılımınızı bekliyor.

www.busbulusmasi.com

12-13 MAYIS 2012 ORHANGAZİ – İZNİK GÖLÜ KIYISI

İletişim: havasogutmali@gmail.com – Dursun Caymaz – 535 252 56 35

Okunma 10656 defa
Yorum ekle