× Üyelerimiz

Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var

7 yıl 11 ay önce #2216 Yazan: Doktorumtrak
Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var, Doktorumtrak tarafından oluşturuldu
Merhabalar Forumda yeni olduğum için hangi konu nereye açılır konusunda pek bilgim yok yönetici arkadaş gerekli yere taşıyabilir bu mesajımı. Benzer bir konuyu diğer vosvos derneği sayfasındada açtım ve çok faydalı bilgiler aldım burada da açmak istedim belki elinde aradığım özelliklerde ömürlük bir vosvos vardır :)

Bende sizler gibi vosvos seven biri olarak küçüklükten beri gelen vosvos sahibi olma hayalimi gerçekleştirmek istiyorum ancak kafamda birkaç soru işareti var. bulabildiğim vosvosla alakalı yazıları okudum gruplara üyeyim model olarak ne istediğimi ne istemediğimi biliyorum

Şuan tıp fakültesi son sınıf öğrencisi olduğum için gerek burs gerekse nöbet ücretlerimi ve intörn maaşlarımı biriktirerek bir miktar birikimim oldu şimdi içinizden taşıma suyla değirmen dönmez vosvos dan maaş alana kadar uzak dur diyenler çıkacaktır elbet :)

Ben alacağım vosvos ile aramda bir bağ oluşsun diye en azından vosvosu öğrenciliğim bitmeden almak istiyorum yani önümde sadece bu yaz kaldı son sınıftayım. ilerde ben bunu ne zorluklar çekerek aldım heeheeyyt falan diyebileyim sıkıntı çıktığında hemen gözden çıkartmayayım diye . Alana saygım olmakla beraber bankaya gidip kredi çekip almak istemiyorum. Anlayacağınız vosvosu en geç bu yaz sonuna doğru alma düşüncem var

Bu yüzden elimdeki bütçe 9-10 bin civarında Sizce muayaneye hazır çekme belgeli bir düzcam vosvos mu bakayım yoksa toplamalık tabir edilen daha uygun ancak daha kötü durumda olan bir vosvos mu ? . Sanayi çevrem çok yok ancak mekanik konusunda iyiyimdir ( kendim toplarım vs demiyorum ) elim anahtar tutar yani :) ve birazda olsa emek vermek istiyorum alır almaz Türkiye turuna çıkayım gezeyim beklentim yok içime sinmesi önceliğim

Bazı fikir alışverişinde bulunduğum arkadaşlar '' kardeşim zaten şuan ki paranla kullanabileceğin bir vosvos alamazsın fiyatlar yaz itibariyle balon gibi şişecek altı macun dolu motoru allaha emanet yalandan boya attırıp fahiş fiyatlarla satmaya kalkacaklar bu yüzden madem çekme belgeli yada toplamalık alacaksın ve bu araç toplama zahmetine katlanacaksın pre al değsin'' dediler Prelerin görünüşü hoşuma gitmekle beraber öyle ahım şahım bir pre sevgim yok hatta norma bir düz-cam dan ayırt etmek için baktığım yerler çamurluk ve öndeki 2 tane ne olduğunu bilmediğim yuvarlak delikler dışında bilgim yok aman aman bir pre sevgimde yok araştırmalarım neticesinde yedek parçalarının %50-60 oranında daha pahalı olduğunu gördüm

Sizce elimdeki para ile bulabilirsem muaneye hazır çekme belgeli bir düz-cam mı almalıyım yoksa toplamalık tabir edilen pre mi ? ( Mantık her ikisınide nasılsa toplatacaksın bari pre toplat degsin ) bu mantık ne kadar doğru ?

yada biraz daha üstüne ekleyip en azından muayanesi olan bir düz-cam mı bakmalıyım ? ( sigorta benzın vergı vs gıbı masrafları şuan ıçın karşılamam pek olası görünmediğinden alacağım vosvos ne olursa olsun atanana kadar evin önünde biblo gibi duracak gibi duruyor )

Yani özet olarak şuan ne alırsam alayım 1 sene kullanacak çıkacak masrafları karsılayacak maddi özgürlüğüm olmayacağı aşikar ve ilerde bakımlarını anahtar teslim bir yer anlaşıp yaptırmayı düşünüyorum ancak en azından aracı öğrenciliğim de biriktirdiğim parayla almış olmak istiyorum

Yukarıdaki sorularım dışında alınabilecek en uygun model yılı motor hacmine sahip düz-cam vosvos hangisi ? fiyat aralıkları neler hangi tür araçlara bakmamı önerirsiniz ? Hangi motor ve vites kutusu tipi daha iyi ( kodları varmış sanırım ) ve son olarak bir araçın change tabir edilen bir araç olmadığını nasıl anlarız ve Sakaryada vosvos gösterebileceğimiz bir usta varmıdır

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

7 yıl 11 ay önce #2225 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var konusunda yanıtlandı
Merhaba,
Aramıza şimdiden hoşgeldiniz.Konuyu uygun yere açmışsınız sorun yok :)
9 Bin bütçe fena değil vosvos için.Bazı kişiler için pre-oval-split-cabrio-bombe-standart-econo gibi ayrımlar yapılsada açıkcası benim için çok bir farkı yok :) Kendi vosvosumu alırken,renk,model,motor hacmi gibi şeylere bakmadım.Elimde 5000TL bütçem vardı.Bu paraya en iyi, en az masraflı olan vosvosu araştırıp bulup aldım.Alım satım yapacaksanız ucuza pre almanız tabi ki avantajlıdır zira daha az bulunan model olmasından fiyatları daha yüksektir.Model düştükte fiyatı artmakta.
9 Bine hiç masrafsızda bulabilirsiniz,bu tamamen şans ve araştırma işi.Öncelikle bulduğunuz vosvosa gidip kendiniz bakın.Daha sonra bir ustaya gösterin,göstermeden almayın.Sakarya'da sanayiye gidip vosvoslara bakan olup olmadığını sorun bir tamirciye,illa ki yönlendirme yapacaklardır.Kocaelinde bir usta olduğunu hatırlıyorum ancak şu an aklıma gelmedi,ulaşınca yazacağım :)
Standart kasa diye tabir ettiğimiz modeller var.1200 Motor düzcam hem fiyat olarak hemde masraf bakımından uygundur.Tercih edebilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Doktorumtrak

7 yıl 9 ay önce #2249 Yazan: Doktorumtrak
Doktorumtrak tarafından Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var konusunda yanıtlandı
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef fiyatlar yaz olması itibariyle yaklaşık %30 -40 artmış durumda ve yaz bitimi '' bir hevesle '' vosvos alıp elinden çıkartmak isteyen arkadaşların ilanlarını beklemek zorundayım gibi duruyor :) bu geçen süre zamanında birkaç arkadaş bana '' herkes bombe ile başlar ama gönlünde pre yatar '' dedi :) kafam karıştı açıkçası bu pre de ne var böyle ? model yılı olarak 1968-69-70 bunlar sanırım geçiş kasaları falan dediler önerirmisiniz bir sitede 1970 bir düzcam gördüm hoşuma gitti fiyat olarakta uygun geldi ancak atıl durumda ve yatan bir araç olduğu için emin olamadım

7 yıl 8 ay önce #2253 Yazan: Vossman61
Vossman61 tarafından Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var konusunda yanıtlandı
Ben 3 ay önce aldım 1974 model vosvosumu bana göre bu yıllarda daha sorunsuz satan ve parça konularında da bilmiyorum ama en az sıkıntı olan model olabilir. suan gayet iyi durumda ve sorun cıkarmıyor gibi duruyor ki eğer arabanıza bakarsanız hiçbi araç kolay kolay yolda kalmayacaktır ilginç tesadüfler haricinde. ben bundan önce hiç vosvosun içine bile binmemiş evinde 20 çeşit renk renk oyuncagına sahip biriydim düğünümden önce kiralamak yerine almayı tercih ettik ve cok şükür iyikide almışım hayallerimde ilgilendiğim araca ulaştım. bana göre 74 modeller gayet iyi..
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Doktorumtrak

7 yıl 8 ay önce #2255 Yazan: sefir
sefir tarafından Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var konusunda yanıtlandı
1. Paranı elinde tut.
2. Üzerine 3-4 Bin TL daha ekle.
3. Git güzel bir bombe cam 1973-1974 model vosvos al.

:)

Bombe candır, gerisi heyecadır.

5 yıl 6 ay önce #2494 Yazan: vosvostayfun
vosvostayfun tarafından Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var konusunda yanıtlandı
Hoş geldiniz. İyi forumlar.

5 yıl 6 ay önce #2499 Yazan: Göktaş
Göktaş tarafından Sakarya'dan selamlar- Bir konuda Fikrinize ihtiyacım var konusunda yanıtlandı
Hoş geldin. İyi forumlar.

Geliştiren: Kunena forum