× Elektrik Sistemi

dinamo kömürü ve konjektör problemi

11 yıl 4 ay önce #312 Yazan: onursiba
dinamo kömürü ve konjektör problemi, onursiba tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar aracımın elektrik arızasından dolayı yani sarj lambasının aralıklarla yanmasından dolayı gittiğim elektrikçi arkadaş bana bobin diye tabir ettiği adının konjektör olduğunu öğrendiğim parçanın ve dinamo kömürlerimin değişmesi gerektiğini söyledi,
Bu konuda biraz araştırma yaptım öncelikle dinamomun düz mü yoksa altarnatör mü olduğunu bilmem gerektiğini anladım
Nasıl anlaşıldığını da hala bilmiyorum.
Bunun yanı sıra internet ortamırda kömür de bulamadım, Konjektörün de çeşitleri var Tekirdağ da bulunduğum için maalesef imkanlar sınırlı bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok memnun olurum.saygılarımla.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

11 yıl 4 ay önce #314 Yazan: VosVos
VosVos tarafından dinamo kömürü ve konjektör problemi konusunda yanıtlandı
Geçmiş olsun,
Öncelikle aralıklarla yanması bir temassızlığın olduğunu gösteriyor.Kömürler de bitmiş olabilir ve bu kömürler ara çukurlara girip çıktıkça temassızlık yapabilir.Eğer kömürler ise çok bir masraf tutmaz.Düz mü alternatör mü şuradan bakabilirsin;
www.vosvosturkiye.com/forum/Elektrik-Sis...u-alternator-m%C3%BC

Kömür çok ucuz bir parça.Sanayide böyle parçalar satan yerler var.Oradan alabilirsin örnekle gidersen.Vosvos için diye söylersen bile yardımcı olurlar diye umut ediyorum :) Eğer sıkıntı çıkarsa kodunu araştırıp tekrar yazarım.Konjektör üstündeki kesinlikle bozuksa değiştirin.Öncelikle kömürler.Sitemiz de tekirdağlı arkadaşlar var yardımcı olurlar ;)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Geliştiren: Kunena forum