× Motor Şanzıman Mekanik

Yedek parça

9 yıl 2 ay önce - 9 yıl 2 ay önce #1900 Yazan: mustafa1968
Yedek parça, mustafa1968 tarafından oluşturuldu
Slm arkadaşlar,
Vosvos um 1968 model 1300,
Vosvos umun yürüyen aksamına bakım yaptırmak istiyorum.
İki yıldır kullanıyorum şuara sola çekmeye başladı, hafif ses geliyor. Ön takım için almam gereken parçalar neler, rot kolu vesaire...
Firenler çok zayıfladı ve dengesiz tutuyor, tamirci sökeriz ama sadece ayar yaparız dedi balata yok.
Bingöl'deyim parça sıkıntısı var.
Balataları alsam neye göre alacağım numarası falan var mı?
Parçaları almak istiyorum, bozuk olmasada yedekte dursun.
Şimdilik ön takım ve firenler için parça lazım.
Direksiyon kutusu, bilyeler ve firen merkezinde sıkıntı yok
Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

9 yıl 2 ay önce #1901 Yazan: VosVos
VosVos tarafından Yedek parça konusunda yanıtlandı
Ön takım için öncelikle sanayide iyi bir rot balansçıya gidin.Alt takımdan ses geldiğini söyleyip kontrol ettirin.Ücret almıyor çoğu yer bu iş için.Eski bir dükkan bulursanız daha önce vosvos tecrübesi yaşamış olma olasılığı çok.
Onların verdiği talimatla rot, rotbaşı, amortisör, sabit rot, deveboynu, direksiyon kutusu, direksiyon mafsalı, rot amortisörü, viraj demiri lastikleri, salıncak lastikleri gibi parçalar değişmesi gerekebilir.Dediğim gibi bunu size rot balans yapan lastikçi söyler.Sadece sol bozuksa sağıda değiştirin.
Fren balatası için genelde balata çakan yerlerden balata çakılır eğer balata bitmek üzere,sertleşmiş ise.En yumuşağından çaktırmanızda fayda var.Eğer ki kampana artık traşlanmayacak aşamaya geldiyse,zayıfladıysa kampana alacaksınız.Fren teker merkezleri kaçırıyor ise sağ sol olarak değiştirin.Ana merkezde sızdırma var ise gene değiştirin,tamir takımı satılıyor ancak pek verim alınamıyor.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: mustafa1968, onuraatac

9 yıl 2 ay önce #1905 Yazan: mustafa1968
mustafa1968 tarafından Yedek parça konusunda yanıtlandı
Teşekkürler
Elazığ'da Vosvos tan anlayan tamirci varmış,
Parçaları hemen bulamam,
Birkaç gün kalabirim, İnşallah parça lazım olursa çabuk elime geçer

Geliştiren: Kunena forum